Bčko suverénně postoupilo do vyšší ligy

Kolínské florbalové „béčko“ ve svém posledním turnaji sezóny zavítalo do Zruče nad Sázavou, aby zakončilo úspěšné tažení sezónou, završené postupem do vyšší ligy. Postup Kolína byl před turnajem sice jasný, avšak stále bylo o co hrát. Domácí tým Zruče nepříjemně dotíral na první místo, na kterém se průběžně nacházel právě Kolín.

details-images

FBC Pitbulls Kolín B : TJ Jiskra Zruč nad Sázavou – 2:2

Kolín nastoupil do zápasu bojovně, ale postupně troskotal v koncovce. Naopak Zruč dokázala vytěžit ze svých protiútoků maximum, a tak na konci třetiny vedla 0:1. Kolín se musel probudit a tak ke zteči zavelel Horák s Valáškem, kdy první jmenovaný na začátku druhé třetiny vyrovnal dorážkou z bezprostřední blízkosti. Kolín následně přenechal na chvíli iniciativu soupeři, který opět dokázal v polovině druhé třetiny odskočit na rozdíl jedné branky, když byl více důrazný na brankovišti. Utkání se následně muselo na chvíli přerušit pro atakování gólmana v brankovišti do oblasti hlavy, gól však platil. 1:2 Třetí třetina se opět nesla v duchu té první, kdy sice Kolín tlačil, Zruč podnikala protiútoky, ale nikdo se nedokázal prosadit. Do konce utkání zbývalo něco přes půl minuty. V jedné z posledních možností na srovnání připravil svou střelou Valášek prostor pro dorážejícího Dudka, který svým důrazem dokázal dostat míček za soupeřova záda. Remíza tak Kolínu zaručila jasný postup z prvního místa a patřičný klid do posledního zápasu.

FBK Prokrastinators Praha : FBC Pitbulls Kolín B – 1:5

Stále neporažený Kolín se utkal s týmem ze samého dna tabulky. Veškeré naděje týmu z Prahy vzal svým průnikem před soupeřovu branku Novotný. Faul v brankovišti a následné trestné střílení hned v čase 0:04 proměnil bez větších problémů a ráz utkání tak byl jasně daný. Soupeř se neustále bránil, Kolín neustále ostřeloval soupeřovu branku, ale další branky padaly až v druhé třetině a to hned tři po střelách Novotného, Hodana a Valáška. Polevení ve třetí třetině sice znamenalo drobnou korekci ve skóre na 1:4, ale vítězství pečetil výborně hrající Valášek minutu a půl před koncem.

Kolín suverénně postupuje do vyšší 6. ligy, jelikož za celou sezónu (18 zápasů) nedokázal  najít pokořitele, když zaznamenal 14 vítězství a 4 remízy.“, řekl po zápase vedoucí Kolína Ladislav Zima. „Chtěl bych tak poděkovat všem hráčům, sponzorům, městu Kolín i ostatním podporovatelům, protože bez nich by cesta k postupu byla o dost složitější.