Mužský A-tým vede bez ztráty bodu tabulku

Ve 3. kole PH+SČ ligy mužů odehrál mužský „A“ tým FBC Pitbulls Kolín zápasy proti týmům z opačných konců tabulky. Zatímco FT Sokol Břevnov ve dvou zápasech neztratil ani bod, tak tým Tempish Orka B naopak sbíral prohry.

details-images

FT Sokol Břevnov – FBC Pitbulls Kolín - 5:6 (2:1, 2:0, 1:5)

Úvod utkání vyšel herně lépe Břevnovu, který si vytvořil několik příležitostí, branku ovšem nevsítil a naopak Kolín využil hned svou první šanci. Branku vstřelil na začátku 3. minuty Vokál a Pitbullové vedli. Vedení nevydrželo Kolínu dlouho, hráči Břevnova procházeli obranou Pitbullů velice snadno a dokázali v 5. minutě vyrovnat – 1:1. Vyrovnaný stav neznamenal zásadní zlom v průběhu první třetiny. Kolín se tlačil do útoku, vytvářel si šance, které ovšem nebyly příliš nebezpečné, naproti tomu hráči Sokola podnikali rychlé protiútoku, které jim v utkání nepříliš koncentrovaná obrana Kolína dovolovala poměrně často. Změnu skóre přinesla 14. minuta, kdy Břevnov opět přehrál obranu Kolína a šel do vedení – 2:1.

Do 2. třetiny vstoupili Pitbullové s jasnou snahou o zvrat v utkání, přes opakované šance vyrovnávací branky nedosáhli a soupeř dokázal ve 4. minutě potrestat chybu v rozehrávce, kdy po zvládnutém protiútoku dával do prázdné branky Šust – 3:1. Kolín nedokázal reagovat, vytvořil si sice platonický tlak, ze kterého pramenilo několik příležitostí, ale snížení nepřišlo. V závěru třetiny navíc vyšla Břevnovu rychlá akce v útočném pásmu a vedl již o tři branky – 4:1.

Do 3. třetiny Kolín vstupoval s cílem utkání minimálně zdramatizovat. Tento cíl začal Kolín plnit již v první minutě. Kapitán Kolína Kukal dokázal svoji střelu dostat za záda brankáře Břevnova – 4:2. Ze snížení se Pitbullové neradovali dlouho, již za minutu vedl Břevnov znovu o tři branky – 5:2. Kolín poté zlepšil hru a snažil se o rychlou korekci výsledku. Za svou snahu byl odměněn v polovině 5. minuty, kdy se prosadil Kubka – 5:3. Snaha o vyrovnání byla patrná, a navíc byla umocněna v polovině 8. minuty, kdy na trestnou lavici putoval hráč Břevnova Toman (2 minuty za naražení soupeře). Kolín se usadil v útočném pásmu a nabídnutou výhodu dokázal rychle využít. K míčku se za brankou dostal Novotný a nádhernou technikou finesou nedal brankáři Břevnova šanci – 5:4. V téže minutě se Pitbullům podařilo dokonce vyrovnat, kapitán Kukal se opřel do střely a tvrdá rána si našla cestu až do branky Sokola – 5:5. Zápas, který se zdál již rozhodnutý, tak sliboval napínavý závěr. Břevnov se po ztrátě vedení dostal do dvou solidních šancí, které pramenily z chyb v rozehrávce Kolína, ale branku nevstřelil. Naopak Pitbullové ukázali, jak se rychlé protiútoky proměňují. Ve středu hřiště se míčku zmocnil Kukal, postupoval sám na brankáře a dokázal se rychlou kličkou prosadit – 5:6. Závěr utkání nabídl šance na obou stranách, skóre se ovšem již neměnilo.

Branky Kolína: Kukal 3, Kubka, Novotný, Vokál

FBC Pitbulls Kolín – TEMPISH Orka B - 15:1 (4:0, 5:0, 6:1)

V utkání byl Kolín jasným favoritem, a bylo důležité, aby nedošlo k sebemenšímu podcenění soupeře. V úvodu zápasu se Pitbullové nemohli střelecky prosadit, a dokonce dovolili soupeři pár šancí, se kterými si ovšem brankář Šamánek poradil. Poté se už Kolín střelecky probudil a svou první branku za „A“ tým v sezóně vsítil důrazný Valášek – 1:0. Do konce třetiny si Kolín vytvořil další příležitosti a přidal i branky – Kubka, Novotný v přesilové hře a Chyba - 4:0.

I druhá část byla v režii Kolína, mezi střelce se zapsali Novotný, Kubka, Kukal, Chyba a hattrick uzavřel Novotný. Závěrečná část nabídla stále stejnou podívanou jako třetiny předchozí -  Kolín útočil a soupeř se bránil. Jubilejní 10. branku vsítil a hattrick uzavřel Kubka a po něm se prosadili ještě Psota, Valášek, Chyba (hattrick), znovu Valášek (hattrick) a Novotný, pro něhož to byl 4. gól v zápase. I soupeř se nakonec dočkal branky a jinak bezchybně chytajícího Šamánka připravil o čisté konto. Konečné skóre bylo 15:1 pro Kolín, který tak potvrdil roli favorita. Po šesti odehraných zápasech je Kolín v čele soutěže s plným počtem 18 bodů.

Branky Kolína: Novotný 4, Chyba 3, Kubka 3, Valášek 3, Kukal, Psota

Sestava Kolína: Cimpl, Šamánek – Horák, Psota, Skoták – Chyba, Novotný, Kubka, Kukal (C), Valášek, Vokál, Cícha

Trenér: Petr Vrána