Kolínští florbalisté se vyhoupli do čela tabulky

Po úvodních dvou ligových vítězstvích čekala na kolínský florbalový „A“ tým družstva AC Sparta Praha Florbal B a SK Florbal Benešov.

details-images

AC Sparta Praha Florbal B - FBC Pitbulls Kolín 6:11 (3:0, 1:6, 2:5)

Úvod zápasu nabídl opatrný florbal, ani jeden z týmů si nevypracoval výraznější šance. Převaha se postupně začala dostávat na florbalky Kolína, protože hráči Sparty se uchylovali spíše k nahazování míčků, se kterými si kolínská obrana dokázala poradit. Změna skóre přišla na začátku 11. minuty a překvapivě se do vedení dostali Pražané. Po jedné z nepovedených útočných akcí Kolína se vydali do protiútoku a za brankou Pitbullů čekající útočník Sparty neměl problém zasunout míček k levé tyči - 1:0. Branka Pitbully doslova zmrazila. O chvílí později nedokázali odehrát míček od své branky po zblokovaném volném úderu - 2:0. Tragickou dvouminutovou pasáž pro Kolín završili hráči Sparty ještě třetí brankou po dobře zvládnutém protiútoku - 3:0.

Do 2.části vstoupili Pitbullové s jasným cílem výsledek co nejdříve zvrátit ve svůj prospěch. Již úvodní minuta naznačila vývoj třetiny. Nejprve se před brankou Sparty zorientoval Kubka - 3:1, a o pár vteřin později krásnou střelou do horního rohu korigoval na rozdíl jediné branky Vavrinec - 3:2. Kolínu vyšla úvodní pětiminutovka druhé části na výbornou, na začátku 6. minuty již vedl 5:3, do statistik se zapsali Hodan, Kukal a Vavrinec. Po 5. brance si vzal trenér Sparty oddechový čas, ovšem směřování zápasu drželi pevně v rukou nadále Pitbullové. Byli aktivnější a snažili se o vstřelení další branky. Té se ovšem dočkali Sparťané, když jim vyšel ojedinělý protiútok - 4:5. Kolín nepřipustil drama a na opětovný rozdíl 2 branek upravil tvrdou ranou Novotný - 4:6. V závěru třetiny se Kolín musel bránit při vyloučení Kubky, ale Sparta šanci nevyužila.

Třetí třetina slibovala napínavý průběh, kdy se vzhledem k předchozímu vývoji mohlo skóre přiklonit na jednu i druhou stranu. Kolín ještě zašínal třetinu v oslabení, ale nedovolil soupeři ohrozit svoji branku. Naopak dokázal sám skórovat, v útoku krásně zakombinovali Hodan s Novotným a druhý jmenovaný se brankově prosadil - 4:7. Bohužel pro Kolín po návratu na hřiště putoval na trestnou lavici Kubka znovu, tentokrát za sekání. Druhá přesilová hra v krátkém čase byla ze strany Sparty nebezpečnější, se střelami si brankář Kolína dokázal poradit. Po přečkání i druhého oslabení se Kolín vrátil do hry a v 6. minutě přidal další branky - Kukal a Chyba - 4:9. Závěrečných 5 minut střetnutí nabídlo 4 branky a jedno neproměněné trestné střílení. Na straně Kolína se prosadili Vokál a Vavrinec a uzavřeli účet zápasu na 6:11.

Kolín byl v utkání lepším týmem, a kromě nepovedené 1. třetiny měl zápas ve své režii. Do tabulky si tak připsal zasloužené tři body.

Branky Kolína: Vavrinec 3, Kukal 2, Novotný 2, Hodan, Chyba, Kubka, Vokál

FBC Pitbulls Kolín - SK Florbal Benešov 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)

Utkání s Benešovem nabízejí vyrovnanou partii, kdy výsledek střetnutí mohou ovlivnit i drobné chyby. Trenér Vrána vybízel hráče k maximální koncentraci, ovšem začátek zápasu vypadal, že jsou Pitbullové ještě v šatně. Již ve 4. vteřině šel Benešov do vedení, když po vyhraném vhazování prošli jeho hráči snadno obrannou Kolína a nedali brankáři šanci - 0:1. Kolín se nemohl dlouho vzpamatovat a jen díky brankáři Šamánkovi v kombinaci s nepřesným zakončováním soupeře neinkasoval podruhé. Šanci na vyrovnání dostal Kolín v 8. minutě, kdy byl na trestnou lavici poslán Klouček. Pitbullům se nepodařilo vytvořit si stabilní tlak a ani brankové příležitosti. Po přesilové hře Kolína se opět více do hry začal dostávat Benešov. Překvapivě se Kolínu podařilo ve 12. minutě vyrovnat. Vokál dobře přečetl situaci a dokázal podstřelit překonat brankáře - 1:1.

Druhá část, do které se šlo za vyrovnaného stavu, nabízela atraktivní podívanou a souboj Benešova s Kolínem je zaslouženě považován za jeden ze šlágrů soutěže. Na začátku třetiny dostal Benešov výbornou šanci na vstřelení branky. Novotný přehnal útočnou snahu a při snaze dostat se k míčku nešťastně zasáhl soupeře do hlavy a byl vyloučen na 5 minut. Benešov se usadil v pásmu Kolínu, jeho obranná čtveřice ovšem odolávala. Když už se blížil čas Novotného návratu z trestné lavici, padla branka. Možná překvapivě ji nevstřelil Benešov, ale Kolín. Hodan se dokázal dostat do útočného pásma a Pitbullové vedli - 7. minuta 2:1. Druhá třetina celkově vyšla lépe Kolínu. Do dvoubrankového náskoku šli Pitbullové v 10. minutě - Kubka 3:1. Rozhodčí v utkání nešetřili tresty na 5 minut, a tuto výhodu dostal i Kolín. V dlouhé početní výhodě ukázal Kolín soupeři, jak tuto situaci využít, branku vsítil Kukal - 4:1.

Třetí třetinu začal Kolín v pokračující početní výhodě a mohl tak pomýšlet na navýšení svého náskoku. Ve vlastní přesilové hře k tomu sice nedošlo, ale po návratu vyloučeného Kloučka se ve 3. minutě prosadil Hodan - 5:1. Čtyřbrankové vedení nevydrželo Kolínu dlouho, když se na začátku 4. minuty do střelecké listiny zapsal Chrpa - 5:2. Polevení na straně Pitbullů netrvalo dlouho a již v 8. minutě byl rozdíl ve skóre pětibrankový. Branku zaznamenal rychlou a umístěnou střelou Psota a střelecký účet Kolína uzavřel Hodan - 7:2. Do konce střetnutí nabídly oba týmy ještě několik hezkých šancí a výsledek utkání uzavřel ve 12. minutě hráč Benešova Chrpa - 7:3.

Kolín v utkání se silným soupeřem ukázal své kvality a ačkoli mu opětovně nevyšla 1. třetina, dokázal zvítězit a zaznamenat důležité 3 body, což ho posunulo do čela tabulky.

Branky Kolína: Hodan 3, Kubka, Kukal, Psota, Vokál

Sestava Kolína: Cimpl, Šamánek - Horák D., Psota, Skoták, Vavrínec - Chyba, Kubka, Kukal (C), Novotný, Hodan, Horák T., Vokál, Cícha
Trenér: Petr Vrána

Napsal Marek Cimpl

Další články

 Ve 3. kole PH+SČ ligy mužů odehrál mužský ...

Po úvodních dvou ligových vítězstvích ...

O víkendu zahájil mužský „A“ tým FBC ...

 Po postupu přes elitní tým 2. ligy Florbal ...

Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31