Mužské Ačko na úvod sezóny plně bodovalo

O víkendu zahájil mužský „A“ tým FBC Pitbulls Kolín novou ligovou sezónu. Letní přípravu si Kolín okořenil úspěšným účinkováním v Poháru České pojišťovny (oficiální Pohár České florbalové unie), kdy byl vyřazen až ve 4. kole Poháru ČFBU favorizovaným účastníkem 1. ligy týmem Spartak Pelhřimov. Svěřenci trenéra Petra Vrány mají pro nový ročník jasný cíl, a tím je postup z PH+SČ ligy mužů do 3. ligy mužů. V 1. kole čekala na Kolín dvojice soupeřů - TJ Sokol Mukařov TAGO MAGO B a Florbal Team Nebušice.

details-images

TJ Sokol Mukařov TAGO MAGO B - FBC Pitbulls Kolín - 1:7 (1:1, 0:5, 0:1)

Úvod zápasu byl opatrný a ani jeden z týmů si nevypracoval výraznější šanci. Kolín se postupně začal více prosazovat v útočné fázi, ale chyběl mu klid v zakončení. Vedení v zápase se ovšem překvapivě ujal Mukařov. Střela Šišmy z levé strany hřiště skončila v horním rohu branky Kolína - 10. minuta a 1:0. Kolín neprohrával dlouho, ve vlastním obranném pásmu získal míček Psota a po krásném průniku vyrovnal - 1:1. Ve zbytku 1. třetiny Kolín opakovaně ohrožoval branku soupeře, ale snaha ke vstřelení vedoucí branky nevedla. Do 2. části se šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina byla v úplné režii Kolína. Hra se většinou odehrávala před brankou Mukařova a bylo otázkou času, kdy se Pitbullové dostanou do vedení. To se povedlo v 6. minutě, kdy se prosadil hezkou střelou Novotný - 1:2. Kolínu ve 2. třetině vycházela kombinace a na další branky se nečekalo dlouho. V 10. minutě už vedl Kolín o čtyři branky. Prosadili se Kukal, Tomáš Horák a Chyba - 1:5. V závěru třetiny se ještě mezi střelce podruhé zapsal Kukal -1:6.

Třetí třetina již zásadně do vývoje utkání nepromluvila. Kolínu se podařilo ještě jednou skórovat, když dal výsledku konečnou podobu Cícha - 1:7. Pitbullové vstoupili do ligy vysokým vítězstvím a připsali si první tři body.

Branky Kolína: Kukal 2, Cícha, Horák T., Chyba, Novotný, Psota

FBC Pitbulls Kolín - Florbal Team Nebušice - 5:4 (3:3, 1:1, 1:0)

Úvod zápasu Kolínu vůbec nevyšel. Nebezpečná střela na jeho branku už v 1. minutě nebyla dostatečným varováním a po dalším pokusu v pokračující akci se Nebušice dostaly do vedení - Svoboda 0:1. Tato branka probudila Kolín z letargie a dokázal rychle reagovat. V 7. minutě vedl Kolín 3:1. Díky zvýšené aktivitě se mezi střelce zapsali David Horák, Kukal a Novotný. Kolín přebral otěže zápasu a začal diktovat tempo hry. Čekalo se, že přidá další branky, ale paradoxně se prosadil soupeř. Střelou přes obránce vsítil branku Turek - 3:2. Závěr třetiny Kolín bezvládl, střelecky se nedokázal prosadit a dokonce nechal soupeře vyrovnat. Nebušice podnikly rychlý únik a Svoboda přehodil vybíhajícího brankáře Cimpla - 3:3.

Druhou část začal Kolín náporem a snažil se vzít si ztracené vedení zpět. Střelecké pokusy byly ovšem nepřesné a potvrdila se otřepaná fráze „Nedáš, dostaneš“. Střelou ze středu hřiště se prosadil hráč Nebušic Skála - 3:4. Kolín se nacházel ve svízelné situaci, Nebušice měly v dané chvíli více ze hry a snažily se o navýšení vedení. Jako správný kapitán se ovšem ukázal Kukal, který ve 12. minutě vyrovnal - 4:4.

Třetí třetina slibovala napínavou podívanou, snaha obou týmů o vstřelení vedoucí, potažmo vítězné branky byla patrná. Již ve 3. minutě se štěstí přiklonilo na hole Kolína. Do střelecké listiny se zapsal Chyba - 5:4. V 6. minutě byl vyloučen Hodan a Nebušice dostaly příležitost k vyrovnání. Jejich hráči si vytvořili tlak, ale vystřelili pouze dvakrát a obě šance chytil brankář Kolína. Stejná situace se opakovalo i po návratu vyloučeného hráče Hlavatého. Ten putoval v 9. minutě na trestnou lavici znovu, ale ve druhé početní výhodě Nebušice branku Kolína neohrozili a míček měli na holi častěji hráči Pitbullů. V závěru zápasu přečkal Kolín ještě jednou oslabení a výsledek se neměnil ani po trestném střílení Novotného, který sice předvedl šikovnost a rychlé ruce, ale míček trefil jen horní tyčku. Kolín zvítězil i ve 2. utkání, tentokrát poměrem 5:4.

Branky Kolína: Kukal 2, Horák D., Chyba, Novotný

Úvod do sezóny svěřencům Petra Vrány vyšel a připsali si cenných 6 bodů.

Sestava: Cimpl - Skoták, Psota, Hlavatý, Horák D. - Kukal, Kubka, Chyba, Hodan, Novotný, Horák T., Vokál, Cícha
Trenér: Petr Vrána