Kolín po boji podlehl favoritovi a v Poháru ČP končí

 Po postupu přes elitní tým 2. ligy Florbal Náchod čekal na florbalisty Kolína soupeř ještě o třídu kvalitnější. Ve 4. kole Poháru České pojišťovny (oficiální pohár České florbalové unie) se Pitbullové utkali s týmem Spartak Pelhřimov, který byl jako 4. tým minulého ročníku 1. ligy jasným favoritem. V utkání, které se odehrálo ve Zruči nad Sázavou, tak mohl Kolín pouze překvapit.

details-images

FBC Kolín - Spartak Pelhřimov - 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)

Začátek utkání patřil Kolínu, který svojí aktivní hrou hostujícího favorita dokonale zaskočil. Již ve 3. minutě se krásně uvolnil kapitán domácích Kukal a precizně provedeným blafákem nedal brankáři hostů šanci - 1:0. O chvíli později se svěřenci trenéra Vrány radovali podruhé. Po pěkně provedené souhře 2. lajny našel Novotný Smejkala, který se trefil přesně do horního rohu - 2:0. Snový začátek Kolína mohla umocnit přesilová hra po faulu hostujícího Švrkaly (2 minuty za nedovolené vrážení). Pitbullové si vytvořili řadu šancí, jednou dokonce zvonila za zády brankáře tyč, branka ovšem nepadla. Nevyužitá přesilová hra předznamenala změnu ve vývoji průběhu první třetiny. Od této chvíle začal diktovat tempo hry favorit, obrana Kolína a brankář ovšem změnu skóre nepřipustili. Po první části tak svítil na tabuli překvapivý výsledek - 2:0 pro Pitbully.

Druhá třetina začala stejně, jako předchozí končila, tedy náporem Pelhřimova. Hosté byli za svou snahu odměněni snižující brankou. Spartaku vyšel rychlý únik a přihrávku přes velké brankoviště srazil za záda brankáře vracející se obránce - 22. minuta a skóre 2:1. Kolín se po obdržené brance vzpamatoval, vytvořil si několik příležitostí, ovšem více ze hry měli nadále hosté. Ve 29. minutě se také dočkali vyrovnání. Znovu se jim podařilo zahrát precizně přečíslení, obránce Kolína nezachytil přihrávku a na zadní tyčí čekající Jirků neměl problém zakončit - 2:2. Zásadní zlom ve vývoji utkání přinesla série vyloučení ve 30. minutě. Nejprve šel na trestnou lavici David Horák (2 minuty za nedovolené vrážení) a o chvíli později za vzájemný souboj Novotný a hostující Jirků (oba 2 minuty za hrubost). Pelhřimov si vytvořil řadu brankových příležitostí, ale střelecky se nemohl dlouho prosadit. Vypadalo to, že Kolín oslabení přečká, ale nestalo se tak. Trojice bránících hráčů Kolína nedokázala zabránit sérii přihrávek hráčů Pelhřimova a následné střele Kosa, čas 32:20 a favorit poprvé vedl - 2:3. Zbývající průběh 2. třetiny nabídl šance na obou stranách, herní aktivita se dokonce vrátila na stranu Kolína, ovšem střelecké pokusy nebyly přesné a do závěrečné části se šlo za stavu 2:3 z pohledu Pitbullů.

Úvodních 10 minut 3. třetiny patřilo Kolínu, který si vypracoval velké množství brankových příležitostí, ovšem ani jedna nenašla svůj cíl, a vyrovnání stále nepřicházelo. Snaha domácích byla umocněna v 47. minutě, kdy šel na trestnou lavici hráč Pelhřimova Kos (2. minuty za nedovolené vrážení). Kolínu se při přesilové hře vstřelit vyrovnávací branku, ovšem radost netrvala dlouho, neboť ji rozhodčí po chvíli odvolali kvůli porušení pravidla o nedovolené hře vysokou holí. V 52. minutě se na hřišti projevila herní kvalita Pelhřimova. Favorit dobře zakombinoval v obranném pásmu Kolína a dal domácím lekci z proměňování šancí. Střelou do šibenice se prosadil Kos - 2:4. O 3. minuty později vedli hosté již o 3 branky. Rychlou rozehrávku z rohu hřiště do prostoru před brankou nezachytil žádný z bráních Pitbullů a zakončující Fučík měl snadnou práci - 2:5. Obdržená branka probudila zaskočené hráče Kolína, kteří si vytvořili několik příležitostí a podařilo se jim dosáhnout korekce skóre, v 58. minutě se střelou pod nohy brankáře prosadil Hodan - 3:5. Pitbullové  se snažili o vyrovnaní, ale závěr utkání patřil hostů. Pár vteřin před koncem se jim podařil útok do otevřené obrany, a Jirků uzavřel střelecký účet střetnutí - 3:6.

Kolín po porážce s prvoligovým favoritem v Poháru končí. Přes vyřazení je potřeba vidět v účasti v Poháru jednoznačně převažující pozitiva. V letošním roce došel Kolín nejdále v historii, dosavadním maximem bylo 3. kolo. Na své cestě musel porazit dva druholigové týmy (Jaroměř, Náchod) a těsná porážka s elitním týmem 1. ligy není ostudou. Účinkování v Poháru je příslibem pro aktuální ročník soutěže PH+SČ liga mužů - divize B, kde je jednoznačným cílem svěřenců Petra Vrány postup do 3. ligy.

Branky Kolína: Kukal, Smejkal, Hodan

Sestava Kolína: Cimpl, Šamánek - Skoták, Psota, Hlavatý, Horák D. - Chyba, Kubka, Kukal (C), Novotný, Smejkal, Hodan, Vavrinec, Cícha, Horák T.

Trenér: Petr Vrána

Napsal Marek Cimpl

Další články

 Ve 3. kole PH+SČ ligy mužů odehrál mužský ...

Po úvodních dvou ligových vítězstvích ...

O víkendu zahájil mužský „A“ tým FBC ...

 Po postupu přes elitní tým 2. ligy Florbal ...

Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31