Domů

Nábor nových členů

Protože výchova mladých florbalistů a florbalistek je jednou z hlavních priorit  našeho klubu, snažíme se neustále vyhledávat potenciální talentované adepty pro florbal. Nábory pořádáme průběžně po celý školní rok, více informací o náborových časech naleznete v části TRÉNINKY.

Aktuálně hledáme:

  • kluky rok narození 2000-2004
  • dívky rok narození 1996-2000

Případní zájemci o florbal mohou napsat na e-mail: fbckolin@email.cz, nebo volejte tel.: 723 667 486 (trenér J. Smejkal)


Zařazení do družstev FBC Kolín - florbal

Mladší žáci
Do družstva mladších žáků jsou přijímáni všichni zájemci o florbal. Zde nejsou při náboru svěřencům kladeny v podstatě žádné požadavky. Novic dostává příležitost zvyknout si na pravidelné trénování a osvojit si úplně ty nejzákladnější florbalové dovednosti. Trénink je u mladších žáků dvakrát týdně.

Starší žáci
U starších žáků dostane příležitost také každý, ale již je stanovena cca čtnáctidenní zkušební lhůta, po které bude rozhodnuto jestli má svěřenec předpoklady pokračovat v našem klubu (rozhodnutí vlastní či trenéra).

Základním předpokladem je fyzická zdatnost, ale jsou vítáni i jedinci, kteří to „umí s hokejkou“. Dalšími atributy jsou rychlost motorického učení, píle v rámci tréninku, kázeň, docházka, rychlostní a silové schopnosti atd. Svěřenci jsou přijímáni rovnou do družstva žáků. Tréninky jsou dvakrát týdně.

Dorostenci, junioři a muži
U těchto zájemců je poměrně složité dohnat ještě v mládežnickém věku náskok vrstevníků, kteří již florbal hrají několik let. Proto jsou noví zájemci přijímáni při splnění podmínky již předchozí zkušenosti s florbalem či hokejem a současně alespoň pokročilejší fyzické zdatnosti. Opět je stanovena zkušební lhůta.

Základní principy tréninku
Předpokládáme, že všichni naši svěřenci se přihlásili do našeho oddílu proto, že se chtějí naučit hrát florbal a jsou ochotni podřídit svůj režim požadavkům jednotlivých trenérů. Občas se stává, že jsme nuceni činnost některých svěřenců v klubu ukončit, a to jak z kázeňských důvodů (docházka, nekázeň na tréninku), tak i z výkonnostních důvodů (netýká se družstva přípravky a mladších žáků).

Zároveň se nebráníme zájmu z řad rodičů či skoro kohokoliv (preferujeme osoby starší 18ti let) s pomocí vedení a výchovy mládeže.

Děkujeme.

Poslední aktualizace: 15.10.2012

 

Napsal Jindřich Smejkal

Další články

 Ve 3. kole PH+SČ ligy mužů odehrál mužský ...

Po úvodních dvou ligových vítězstvích ...

O víkendu zahájil mužský „A“ tým FBC ...

 Po postupu přes elitní tým 2. ligy Florbal ...

Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31